Використання сонячної енергії зараз є екологічним рішенням, яке має практичне значення. Все більше можна спостерігати встановлення сонячних електростанцій на дахах приватних будинків та підприємств. Крім того, такий підхід активно стимулюється та заохочується державою, тому монтаж сонячних панелей є вигідним кроком. Проте слід поговорити про сонячні колектори як необхідну складову системи: які існують види, та в чому полягає їх робота?
Види сонячних колекторів
Наразі вважається, що системи від магазину «Правильне електроживлення» не мають завдавати шкоди навколишньому середовищу — запорукою цьому є сонячна електростанція. Сонячні колектори — це пристрої, які використовують енергію сонячного випромінювання для нагрівання рідини або повітря. Вони перетворюють сонячну енергію на теплову і можуть бути використані для різних цілей, таких як підігрів води для побутових потреб, опалення приміщень або навіть для підігріву басейнів. Якщо говорити про класифікацію сонячних колекторів у широкому контексті, то можна виділити такі види:
- сезонні;
- плоскі всесезонні;
- вакуумні всесезонні.
Такі види можна використовувати в різних умовах. Наприклад, колектори часто зустрічаються на дачах, готелях, базах відпочинку, кав’ярнях і навіть ресторанах. Більшою популярністю користуються всесезонний сонячний колектор від “Правильне електроживлення”, оскільки його можна застосовувати незалежно від пори року. Цце значна перевага, оскільки так вони демонструють свою універсальність.
Типи сонячних колекторів
Більш вузька класифікація демонструє, що сонячні колектори поділяються на:
- трубчасті;
- концентруючі;
- плоскі.
Основою трубчастих варіантів є спеціальні трубки з робочою рідиною.
Концентруючі колектори складаються з великої кількості дзеркал та лінз. Вони необхідні для ефективного збирання сонячного світла та отримання ще більшої кількості енергії в подальшому.
Плоскі колектори мають рівну поверхню, яка збирає радіацію сонця. Цей тип також має теплообмінник, що передає тепло до робочої рідини в системі.
Міжнародний зелений тариф і магазин “Правильне електроживлення” доводять, що використання сонячних станцій є вигідним рішенням. Сонячні колектори широко використовуються для різних цілей, оскільки вони ефективно перетворюють сонячну енергію на теплову. Однією з основних сфер застосування є підігрів води для побутових потреб. Це включає забезпечення гарячою водою для ванн, душів, миття посуду та інших домашніх потреб. Завдяки цьому, домогосподарства можуть суттєво знизити витрати на електроенергію або газ, що зазвичай використовуються для нагрівання води.
Сонячний колектор плоский: принцип роботи
Основними компонентами плоского сонячного колектора є:
- абсорбер;
- теплоносій;
- трубки;
- теплоізоляція;
- скло для поверхні.
Світло потрапляє на поверхню приладу. Воно проходить через неї і далі поглинається спеціальним елементом — абсорбером. Через поглинуте сонячне світло абсорбер нагрівається, а отримане тепло передається теплоносієм.
Сонячний колектор вакуумний: принцип роботи
Вакуумний колектор складається з:
- вакуумних трубок;
- абсорбер;
- теплоприймач;
- теплоносій.
Сонячне світло потрапляє на поверхню вакуумної труби, проходить через неї і поглинається абсорбером. Теплоносій і теплоприймач отримують енергію через випаровування, які утворилися після поглинання сонячної енергії абсорбером. Теплоносій вже з високою температурою вилучається з вакуумних труб і використовується для побутових потреб.
Сонячний колектор повітряний: принцип роботи
Основними компонентами такого типу приладів є:
- абсорбер;
- вентиляційна система;
- канали;
- корпус;
- теплоізоляція.
Сонячне світло із поверхні потрапляє в абсорбер, від чого він нагрівається. Потім вентилятор займається нагнітанням повітря за допомогою спеціальних каналів. Повітря через взаємодію з гарячим абсорбером нагрівається і автоматично відводиться з колектора. Далі його можна використовувати в побуті.
Сонячний колектор плоский: переваги та недоліки
Плоский сонячний колектор має ряд значних переваг. Наприклад, його часто обирають саме через екологічний принцип роботи, адже він не містить в собі шкідливих речовин та не впливає на оточуюче середовище шкідливими викидами. Разом з цим, плоскі екземпляри характерні максимально простою конструкцією. Щоб розібратися з усіма аспектами їх функціонування варто лише прочитати інструкцію від виробника, вона не містить складних алгоритмів. Особлива ефективність колекторів простежується саме влітку, коли є прямий доступ до сонячного світла. Проте взимку ці варіанти можуть бути не такими надійними. Також колектори залежать від падіння сонячних променів. Це означає, що вони можуть бути менш продуктивними ввечері або в похмурі дні. Придбати колектор можна в спеціальному магазині за доступною ціною.
+ There are no comments
Add yours